Vladimír Springer se představuje

Autor: Mgr. Vladimír Springer <ikespringer(at)hdkhk.cz>, Téma: Názory Vladimíra Springera, Vydáno dne: 05. 08. 2010

Královéhradecký zastupitel, člen Rady města, předseda Komise pro výchovu a vzdělávání RMHK aktualizoval informace o sobě.

 

Mgr. Vladimír Springer
(pár slov o sobě)

Foto z kandidatky 2006


     Narodil jsem se v Hradci Králové 8. března 1945, s výjimkou počátků pedagogického působení v Orlických horách jsem vždy byl Hradci Králové věrný. Po ukončení základní školy v Šimkově ulici jsem absolvoval hradecké gymnázium, které se při maturitě zrovna nazývalo SVVŠ. Poté jsem vystudoval PF v Hradci Králové, aprobaci chemie a základy průmyslové výroby (číst práce v dílnách). Pro nedostatek učitelů jsme byli po ukončení třetího ročníku nekompromisně vyslání do praxe, já jsem dostal v roce 1966 učitelské místo na ZŠ v Javornici na okrese v Rychnově nad Kněžnou. Rád vzpomínám na 6 let tamního působení.
     V roce 1972 jsem byl přijat jako učitel na fakultní základní školu, po roce jsem přešel na otevíranou ZŠ v Bezručově ulici, kde jsem působil do roku 2007. V roce 1980 jsem se stal coby nestraník zástupcem ředitele této školy a od roku 1991 jsem pracoval zde 16 let ve funkci ředitele.
     Jsem ženatý, mám 2 dospělé děti ve věku 39 a 33 let, ženatý starší syn má dceru a pracuje v současné době jako OSVČ, dcera po hradecké pedagogické fakultě vystudovala politologii v Olomouci a dnes je vedoucí katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a zároveň i předsedkyní Akademického senátu FF.
     Nebyl jsem nikdy politicky angažován, v roce 1990 jsem aktivně působil ve vedení Občanského fóra královehradeckých základních škol. Po jmenování ředitelem školy jsme spolu s kolegy založili Klub ředitelů základních škol, který jsem později neformálně vedl s cílem zajistit kvalitní spolupráci nejen navzájem, ale i navenek s ostatními partnery a hlavně zřizovatelem. Několik let jsem pracoval i ve školské komisi, průběžně jsem se věnoval i publikační a vzdělávací činnosti směrem k vedoucím pracovníkům škol.
     V oblasti zájmů jsem se zpočátku aktivně věnoval basketbalu, později v pozici trenéra a rozhodčího. V současné době kromě trvalého bydliště pobývám hodně ve Svinarech, kde na chatové osadě Dubina funguji řadu let jako šerif.
     V podstatě souběžně s odchodem do důchodu jsem se po komunálních volbách v roce 2006 stal za HDK zastupitelem a zároveň radním města Hradec Králové. Po celé volební období jsem se snažil zúročit své životní zkušenosti ve prospěch rodného města, kde jsem spokojen a žiji opravdu velmi rád. Ve své funkci jsem se snažil o nezávislý přístup k problémům, což v barvách HDK není naštěstí problém. Snad se mi to dařilo, to ale musí posoudit jiní. Zároveň jsem v tomto volebním období pracoval jako předseda komise pro výchovu a vzdělávání a byl členem komise pro městské památky.

5. srpna 2010

E-mail: ikespringer [ zavináč ] hdkhk.cz