Dita Dršatová se představuje

Autor: Mgr. Dita Dršatová <ditadrsatova(at)hdkhk.cz>, Téma: Názory Dity Dršatové, Vydáno dne: 14. 07. 2010

Kandiduje za Hradecký demokratický klub v komunálních volbách 2010. Zastupuje klub v jednom výboru Zastupitelstva a v jedné komisi Rady.


Mgr. Dita Dršatová

Narodila jsem se v Hradci Králové roku 1970 ve znamení lva. V našem městě jsem absolvovala základní školu a gymnázium. Poté jsem vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Coby čerstvá absolventka jsem pracovala v Pardubicích jako marketingový pracovník ve Výzkumném ústavu syntetických laků a pryskyřic. S manželem nás to stále jako správné hradečáky táhlo zpět do Hradce Králové, proto jsme se při nejbližší příležitosti sem vrátili a zakotvili zde. Získala jsem práci ve společnosti AGA jako specialista, doplnila si vzdělání o marketing CIMA a pak jsem již odešla na mateřskou dovolenou.

V minulém volebním období (tedy od roku 2006 dosud) jsem působila v Komisi pro výchovu a vzdělávání a ve Výboru pro územní plánování a rozvoj města.

Jsem vdaná a mám 3 děti (11, 8 a 5 let). Ráda šiji, výtvarničím a navrhuji interiéry – dnes však již spíše výjimečně. Většinu volného času nyní věnuji svým dětem. Hodně jezdíme do přírody, na pěší túry i na kolech.

Nikdy jsem nebyla členkou žádné politické strany. Navštěvovala jsem pouze pionýra, dokonce jsem vedla jiskřičky a krátce i chemický kroužek. Ale tím skončila má "politická kariéra".

Jelikož jsem hradecká patriotka a není mi dění v našem městě lhostejné, rozhodla jsem se zúčastnit komunálních voleb. Hradecký demokratický klub mi vyhovuje proto, že se nejedná o politickou stranu, ale o sdružení nadšenců, kteří chtějí něco pro Hradec krásnější a lepší udělat. A to přesně odpovídá i mým představám o mé práci pro Hradec Králové..

červenec 2010