Miloslava Zídková se představuje

Autor: MUDr. Miloslava Zídková <miloslava.zidkova(at)worldonline.cz>, Téma: Názory Miloslavy Zídkové, Vydáno dne: 07. 09. 2010

Představuje se ředitelka dětského stacionáře, členka KMS Třebeš a bývalá zastupitelka.

MUDr. Miloslava Zídková
dětská lékařka, ředitelka Dětského denního rehabilitačního stacionáře
(pár slov o sobě)


Narodila jsem se 16.2.1954 v Prostějově jako nejstarší ze tří dětí. Do 17ti let jsem s rodiči a sourozenci bydlela v hanácké metropoli Olomouci. Zde jsem dokončila základní školu a dva ročníky Gymnazia Jiřího z Poděbrad. Poslední dva roky studia a maturita mě po přestěhování do Hradce Králové čekala již s novými spolužáky na Gymnaziu J.K. Tyla. Po maturitě jsem s úspěchem složila přijímací pohovory a byla přijata na Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové – obor všeobecné lékařství.
V posledním ročníku medicíny v roce 1979 se mi narodila první dcera Tereza a o rok později dcera Adéla. Obě dcery jsou dnes již vdané, vysokoškolsky vzdělané. Starší dcera Tereza vystudovala lékařskou fakultu , pracuje ve FN v Hradci Králové jako psychiatr, psycholog. Nyní je na mateřské dovolené s tříměsíční dcerou Edou. Mladší dcera Adéla vystudovala pedagogickou fakultu, vyučuje angličtinu. V současné době je také na mateřské dovolené s dcerami Annou / 3,5roku / a Ellou / 22 měsíců /.

Po skončení studia na lékařské fakultě jsem nastoupila na lůžkové dětské oddělení nemocnice v Novém Bydžově, po složení atestace z pediatrie jsem začala pracovat na dětském středisku ve Štefanikově ulici jako praktický lékař pro děti a dorost. Od roku 1987 jsem byla u zrodu Dětského denního rehabilitačního stacionáře, kde ve funkci ředitele pracuji dodnes.

Jsem bez politické příslušnosti. V letech 1994 -1998 jsem byla zastupitelkou za nezávislé kandidáty, členkou sociálně zdravotní komise, oddávající. V dalším volebním období jsem byla členkou KMS Třebeš a Komise pro rozvoj bydlení.

Po smrti rodičů jsem všichni tři sourozenci i s rodinami zůstali v Hradci Králové, kde v současné době žijí i všechny naše děti. V Hradci Králové jsem se sice nenarodila, ale Hradec jsem si zamilovala. Mám zde spoustu přátel, práci, kterou mám ráda a která mi přináší uspokojení. Po celou dobu své profesní kariéry jsem se jako dětská lékařka snažila usnadnit život rodinám s postiženými dětmi.
Od roku 2004 jsem rozvedená. A v poslední době se snažím co nejvíce volného času věnovat svým vnučkám a moc si to s nimi užívám.

Za HDK kandiduji v komunálních volbách již ve druhém volebním období a budu se snažit být prospěšná hlavně v sociálně zdravotní oblasti.
září 2010