Jiří Cabal se představuje

Autor: Jiří Cabal <postmaster(at)hdkhk.cz>, Téma: Názory Jiřího Cabala, Vydáno dne: 18. 09. 2010

Další z kandidujících studentů o sobě napsal.

Jiří Cabal
(pár slov o sobě)


Narodil jsem se 20. června 1987. V Hradci Králové žiju od svých tří let. Úspěšně jsem dokončil Střední průmyslovou školu ve Dvoře Králové, nyní studuji Fakultu informatiky a managementu na Univerzitě Hradec Králové. Působení na univerzitě jsem si zpříjemnil a zpestřil zatím dvěma studijními pobyty v zahraniční - jeden semestr v Belgii a další, na kterém jsem v současné době, v USA. Při krátkodobějších příležitostech jsem navštívil i další země.

Zhruba od začátku studií na vysoké škole, se svému oboru věnuji i profesně. Na částečný úvazek pracuji v ORTEXu, hradecké softwarové firmě. Dále sám podnikám, především v oblasti webových aplikací a internetového marketingu.

Po celý život aktivně sportuji. Nejprve to bylo 7 let judo, po té atletika. Po zkušenostech z různých disciplín včetně desetiboje, se nyní věnuji už pouze hodu kladivem, ve kterém více či méně úspěšně závodím za Sokol Hradec Králové v první atletické lize. Čtvrtým rokem sedím ve výboru oddílu, od letošního roku jako místopředseda. Jsem také jedním z trenérů oddílu. Nejlépe bych řekl, že radím ve sportovní činnosti lidem, kteří o to mají zájem.

Jsem velkým fanouškem dobrého jídla a dobrého piva, samozřejmě především českého. Ve volném čase si tedy rád rozšířím své gastronomické obzory.

Ač jsem se v Hradci nenarodil, za ty krásné roky mi velmi přirostl k srdci, se všemi svými přednostmi i strastmi. Kandidaturu za Hradecký demokratický klub vidím jako možnost aktivně se podílet a svoji troškou přispět k rozvoji našeho města správným směrem.

Na závěr připojuji životní motto, které se zdaleka nemusí týkat jen mého pohledu na přínos hradecké politice:
No one could make a greater mistake than he who did nothing because he could do only a little.
Edmund Burke (1729-1797)