Názory Zdeňka Finka

Proč nechci v Hradci Králové ruskou hokejovou ligu

Článek radního, který se "nevešel" do Radnice.
K článku jsou připojeny výsledky ankety na téma KHL v Hradci Králové.


     Účast královéhradeckého hokejového klubu v KHL by jistě byla pro nejen sportovní dění velkou a zlomovou událostí. O to víc mě překvapuje s jak malou odezvou veřejnosti se setkává jednání vedení města resp. primátora ing. Divíška o účasti hradeckého klubu v této soutěži. Jednání zcela oprávněná, posvěcená mimo dvou hlasů celým zastupitestvem města.
     Skýtá se možnost na městském zimním stadionu, nehorázně pojmenovaném jako ČEZ stadion, vidět utkání hokejových klubů vysoké úrovně, vidět na vlastní oči špičkové evropské a světové hokejisty a to i dvakrát do týdne. Jisté je i avízované zviditelní města v republikovém a zejména ruském měřítku. Pro někoho mohou být zajímavé i investice Rusů ve městě. Mluví se o stavbě hotelu a koupi desítek bytů.
Co je pro mě a většinu mých přátel na celé věci špatné a nepřijatelné? Je to jednak vytěsnění královéhradeckého mužského hokeje, který přestane být i vzorem pro odchovance mládežnických týmů. Předpoklad jejich uplatnění v týmu KHL je mizivý. Dále je dle mne ohroženo pravidelné využívání zimáku mládežníky, veřejností, školami a krasobruslaři. V nedávno zpracovaném generelu sportovních ploch je malá kapacita ledových ploch využívaných veřejností , městu velmi vytýkána. Vždyť už dnes školy a veřejnost ukrojí jen necelá 3% z jejich provozní doby. Jak bude možné plánovat rozvrh využití ploch při nepravidelnostech KHL? Ne nepodstatný je i možný odliv sponzorů od ostatních sportů. Dále mi velmi vadí etablizace Rusů v Hradci Králové. Nemám nic proti ruskému ani jiným v Rusku žijícím národům, ale ruku na srdece. Víme co je KHL ? Víme kdo za ní stojí? Nehledají ruští na hraně zákona stojící lidé další klidné místo v zemi kde se dobře domluví a kde umí tzv. ohnout věci ve svůj prospěch?
     Nehledají v české kotlině další klidné místo pro své blízké, rodiny a základnu k prosazování svých narůstajících ekonomických aktivit a politických zájmů? Neměli jsme je tu dost dlouho ? Chceme se dívat na zvláštní písmenka jako na první nápis v řadě v obchodech a na jídelních lístcích?
     Co bude s celým projektem až ruským oligarchům dojdou peníze nebo politický vliv? Nezbudou nám v Hradci po hokeji jen Rusové jejich rodiny a jejich zájmy? Znáte tyhle Rusy? Byli jste v Karlových Varech? Proč Vary odmítly?
     Proto vše říkám jasné ne pro KHL v Hradci Králové.

Zdeněk Fink
člen rady města za HDK

Chcete, aby v Hradci Králové sídlil klub (ruské) Kontinentální hokejové ligy?

Rozhodně ano (Počet hlasů: 56)
(24.67 %)

Spíše ano (Počet hlasů: 54)
(23.79 %)

Spíše ne (Počet hlasů: 44)
(19.38 %)

Rozhodně ne (Počet hlasů: 44)
(19.38 %)

Nevím, nemám názor, hokej mě nezajímá! (Počet hlasů: 29)
(12.78 %)

Celkem hlasovalo: 227
| Autor: MUDr. Zdeněk Fink | Vydáno dne 31. 03. 2010 | 2894 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!