Názory Pavla Rytíře

110 let atletiky v Hradci Králové

Atletický oddíl T.J. Sokol Hradec Králové oslavil 5. září 110 let od prvních oficiálních atletických závodů v Hradci Králové. Výrazně se na oslavách podíleli i kandidáti HDK pro komunální volby 2014 a Klub přátel HDK.

     První částí oslav byly Hradecké memoriály (11. ročník Memoriálu Jaroslava Vidrny, Lívie Lajbnerové, Václava Doksanského) a Velká cena mužů v kouli. Diváci viděli nejlepší české koulařské výkony - tři koulaři přehodili dvacetimetrovou hranici. Mezi diváky byli primátor Zdeněk Fink a také bývalá světová rekordmanka Jarča Jehličková, bavili se nejen o atletice, ale i o basketbalu. Ředitelem závodů byl Pavel Rytíř. modnakasta
модна каста 
     
110 let atletiky v HK, moderátoři
Zleva J. Cabal, J. Voldánová, P. Rytíř
Večer pokračovaly oslavy slavnostním setkáním atletů v KD ALDIS. Na organizaci setkání se jako organizátoři podíleli Pavel Rytíř (setkání také moderoval) a Jiří Cabal (řídil videoprojekcí). K oslavám byl založen webový sborník, do kterého jsou postupně přidávány medailonky atletů a články z historie hradecké atletiky. Během večera byly také promítnuty krátké filmy, které byly natočeny s finanční pomocí Klubu přátel Hradeckého demokratického klubu.

110 let atletiky v HK, 'zdravice' Ladislava Škorpila
Předseda SK Ladislav Škorpil.
Účastníky pozdravil předseda sportovní komise Ladislav Škorpil. Připomenul své divácké zážitky z plného hlediště při atletických utkáních, hlavně Hradec - Pardubice. Přidal několik nepříliš oficiálních vzpomínek na Tondu Bezdíčka.

Poté následovala série vyhlášení.

Nejlepšími atlety nového tisíciletí byli vyhlášeni Michal Desenský (finalista ME Zurich 2014) a Jan Doležal (bronzový na MSJ Doněck 2013, účastník MSJ Oregon 2014).

Osobně si nemohla převzít cenu pro atletickou maminku Táňa Metelková.

Cena pro hradeckou atletickou rodinu získali Lajbnerovi - vrhač a trenér Václav Lajbner, vrhačka a trenérka Lívie Lajbnerová in memoriam, olympionička a rekordmanka v sedmiboji Zuzana Valentová (Lajbnerová) a vícebojař a diskař Petr Lajbner.


     
110 let atletiky v HK, cena pro Hradeckou atletickou rodinu
Květiny pro Zuzanu Valentovou.
Hlavním bodem oficiální části programu bylo uvedení prvních atletek a atletů do Síně slávy hradecké atletiky (bohužel atleti nemají halu, aby k jejímu stropu vytáhli dresy členů síně slávy): Jaroslava Jehličková, Jitka Prouzová (Kostková), Zuzana Valentová (Lajbnerová), Antonín Bezdíček in memoriam, Jaromír Frič ml., Jaroslav Charvát, Jiří Kynos, Václav Kynos in memoriam, Václav Lajbner, Josef Matoušek, Miloslav Moravec, Jaroslav Nohejl, Jaroslav Vidrna in memoriam.

Nejvíce času ale mohli účastníci věnovat vzájemným hovorům i vzpomínkám. V různě velkých skupinkách,


Fotografie ze slavnostního večera pro atletický oddíl a sponzory akce - AG Foto. baby mattress baby crib

| Autor: Ing. Pavel Rytíř | Vydáno dne 15. 09. 2014 | 3116 přečtení | Počet komentářů: 46 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!