Názory Dity Dršatové

Jsme skutečně univerzitní město?

Každý rok na jaře probíhá evropská olympiáda v přírodovědeckých oborech (což je fyzika, biologie a chemie) pro nadané studenty do 17 let. Vzhledem ke skvělé reputaci České republiky v celé řadě mezinárodních předmětových olympiád, vynikajícímu výsledku našich studentů na 7. ročníku (zlaté medaile a absolutní vítězství) této soutěže a právě ukončenému předsednictví EU, byla česká delegace požádána o organizaci 9. ročníku této mezinárodní soutěže pro rok 2011.

Díky blízkým osobním vztahům pořadatelů této soutěže k východním Čechám (organizátorem se stal Národní institut dětí a mládeže MŠMT) bylo mezi jinými i naše město a kraj osloveny se žádostí o spoluúčast na této mimořádné mezinárodní akci. Pardubice (které byly ve stejném čase také osloveny) ihned nabídly svou pomoc a prostor pro slavnostní zahájení této mezinárodní olympiády a Univerzita Pardubice nabídla své laboratoře. Z Hradce Králové i z Královéhradeckého Kraje však od pana primátora i pana hejtmana přišla zamítavá odpověď. Údajně na to nikdo nemá peníze.
Dokonce jsem zaslechla, že přeci když se v této akci angažují Pardubice, tak Hradec se stejné akce účastnit nebude… Dalším argumentem byly nadcházející volby – nikdo nic před nimi nemůže přislíbit.

Tak nevím. Jak to, že někde jsou prozíraví lidé a vědí, do čeho se vyplatí investovat? A jinde…

Chceme být univerzitní město? Tak se, prosím Vás, podle toho chovejme. Jinak jsou to jen prázdné nic neříkající fráze. Myslím, že ještě není vše ztraceno. Co takhle těm nadějným studentům nabídnout příjemně strávené volné chvilky… Podle mého soudu máme z čeho vybírat. Možná by to byla ta nejlepší reklama, díky níž by se tato nadějná mládež mohla do našeho krásného města v budoucnu ráda vracet…

Dita Dršatová

| Autor: Mgr. Dita Dršatová | Vydáno dne 22. 07. 2010 | 2223 přečtení | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!