Názory Zdeňka Finka

Slovo lídra kandidátky HDK

Lídr kandidátky HDK, člen Rady města Zdeněk Fink hodnotí uplynulé volební období 2002 - 2006 a roli HDK.

Slovo lídra kandidátky a královéhradeckého radního MUDr

Slovo lídra kandidátky HDK a královéhradeckého radního MUDr. Zdeňka Finka

 

Po mnoha letech byli v období 2002 – 2006 naši zastupitelé součástí vládnoucí koalice v Hradci Králové. To bylo dáno zejména výsledkem voleb a postupným odchodem bývalých primátorů ing. Dvořáku a ing. Vlasáka jejichž vzájemný souboj přenesený do stranických sekretariátů ODS a VPM a podporovaný pomalu umírající Unií svobody stál Hradec Králové 8 let normálního konsensuálního vývoje, ze kterého politicky těžila zejména KSČM svou tichou nebo otevřenou účastí v koalici a také někteří bývalí radní osobitým přístupem k hodnocení výběrových řízení v oblasti veřejných zakázek. Široce postavená koalice za účasti všech demokratických stran a po nástupu ing. Divíška do funkce primátora zbavená i starých osobních antipatií se z mého pohledu stala největším volebním ziskem pro Hradec Králové.

Až na drobná pochybení z počátku volebního období ze strany radních za ODS, kteří spíše jen nezaregistrovali změnu poměrů, byla patrna snaha městské rady o spravedlivé hodnocení výběrových řízení všech veřejných zakázek a jejich maximální průhlednost. Určitá pochybení a podlehnutí tlakům s odstupem cítím u některých výběrových řízení v oblasti personální.

Byli jsme jedinou koaliční stranou, která důsledně odmítla nabízené posty v představenstvech městských akciových společností a naopak se s ohledem na kontrolu jejich hospodaření důsledně prosazovala do dozorčích rad, plně v duchu našeho programu. Při krátkém ohlédnutí zpět za volebním obdobím z pohledu HDK nemohu nezmínit nekompromisní a právně čisté působení našeho zastupitele JUDr.. Urbana v čele kontrolního výboru zastupitelstva. JUDr.Urban z postu člena dozorčí rady společnosti VAK také mnohé pro město zachránil při její prodeji společnosti Veolia a vytvoření Hradecké provozní. Byl to také zejména náš klub a klub VPM, které prosadily neprodej  výměníků  a tepelných sekundárních rozvodů Opatovické elektrárně, což se ukázalo s ohledem na příjmy z této činnosti plynoucí jako velmi prozřetelné.

Mnohé jsme mohli v uplynulém období udělat lépe, více prosazovat či úporněji bránit. Můj osobní pocit z působení Hradeckého demokratického klubu v uplynulém volebním období je spíše pozitivní naplněný obavami z odpovědnosti vůči občanům.

Co se nám podařilo :

·              Jedním ze základních bodů našeho programu v roce 2002 bylo udržení vyrovnaného rozpočtu. To se  beze zbytku podařilo. Volné finanční prostředky jsou proti začátku volebního období dvojnásobné, v hodnotě kolem 700 mil. korun.

·              Podařila se také nastolit  pravidla po podporu mládežnického sportu.

·              V čerpání státních a evropských peněz  jsou v Hradci Králové rovněž první kroky za námi. Jde o rekonstrukci Zemědělské ulice, technologický park, terminál hromadné dopravy.

·              Rovněž námi propagované fondové hospodaření je zachováno.

·              Investice do  městského koupaliště s celoročním provozem  obslužných budov  je již  nezpochybnitelná  a v roce 2009 by mělo být koupaliště dokončeno.

·              Naše představa o rekonstrukci historického centra byla výraznější, ale stav se začal naplňovat- Malé náměstí, severní terasy, rekonstrukce Besedy.

Co se nám nepodařilo :

·              Hradec Králové není  stotisícový a cesta lákání malých obcí se ukázala jako neschůdná. Proto  nyní přicházíme s jiným řešením.

·              Trvá  malá vstřícnost magistrátu vůči občanům.

·              Nepodařilo se nám zabránit plnému vlastnictví fotbalového a hokejového klubu.

·              Nemáme důstojnou budovu pro ZUŠ Střezina

·              Nemáme pro město potřebný vojenský majetek

·              Městská policie  nezlepšila svou činnost.

 

Září 2006

MUDr. Zdeněk Fink

 


| Autor: administrator | Vydáno dne 08. 09. 2006 | 4261 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky/akce (archiv)
18.09.2014: Sportujte s HDK
Předseda oddílu jógy TJ Sokol Pouchov J. Štěchovský a HDK Vás zvou na ukázkovou hodinu cvičení rodičů s dětmi v Pouchovské sokolovně - středa 1.10. 2014 od 17.00. Akce se koná s finanční podporou Klubu přátel HDK. Pozvánka zde.
18.09.2014: Předvolební debata kandidátek
Romana Lišková se 1.10.2014 od 18.00 zúčastní debaty kandidátek pořádané Fórem 50% v salonku Nového Adalbertina.
18.09.2014: Pozvánky (příští schůzka HDK)
Příští schůzka HDK bude 06.10.2014 od 18.00opět v salonku restaurace Pod Terasami. Program: poslední dny komunální volební kampaně 2014.
Čtení odjinud
Vyhledávání

Vyhledat text

Nejčtenější články za poslední půlrok

Neexistuji vhodna data!

Nejkomentovanější články za poslední půlrok

Žádný komentář za období!